neverland
22 بهمن 1401 - 11:49

خیز اتحادیه اروپا برای مقابله با انتقال غیرقانونی داده ها

یک کمیته کلیدی در پارلمان اتحادیه اروپا درباره اقدامات حفاظتی سختگیرانه تر برای جلوگیری از دسترسی سازمان های غیر دولتی اتحادیه به داده ها توافق کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این در حالی است که اقدامات مذکور با انتقادات گروه های لابی گری فناوری روبرو شده است.

کمیته صنعت، تحقیق و انرژی پارلمان اروپا ماه آینده خواستار حمایت قانونگذاران اتحادیه اروپا از اصلاحیه هایی خواهد شد که به آن اجازه می دهد مذاکراتی درباره جزئیات نهایی پیش نویس قانون داده کمیسیون اتحادیه اروپا را با کشورهای عضو آغاز کند.

پیش نویس قانون داده، حقوق و الزاماتی درباره استفاده از داده هایی تعیین می کند که توسط مصرف کنندگان شرکتها در گجت های هوشمند، ماشین آلات و محصولات مصرفی تولید شده است. این بخشی از انبوه قوانینی است که هدف آن کنترل قدرت شرکت های بزرگ فناوری آمریکا است.

اتحادیه اروپا نگران آن است که فرایند انتقال داده از آنچه ادوارد اسنودن (پیمانکار سابق سازمان اطلاعات آمریکا) در سال ۲۰۱۳ درباره نظارت گسترده آمریکا فاش کرد، گسترده شده باشد.

پیلار دل کاستیلو ورا یکی از قانونگذاران اتحادیه اروپا در این باره می گوید: قانون داده، فرایند دسترسی به انبوهی داده های با کیفیت صنعتی را زیر و رو می کند.

کمیته پارلمان اروپا اقداماتی حفاظتی در برابر انتقال بین المللی غیر قانون داده ها به وسیله تهیه کنندگان سرویس های ابری معرفی و شرایط سختگیرانه تری بر درخواست های انتقال داده از کسب وکار به دولت ها وضع کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032787