neverland
05 مهر 1401 - 09:28

فارس من‌| تدوین بخشنامه ساماندهی واردات پوشاک از طریق ته‌ لنجی و کوله‌بری ‌

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: بخشی از واردات پوشاک قاچاق از طریق ته‌لنجی، کوله‌بری و مسافری انجام می‌شود که اخیرا ستاد مبارزه با قاچاق کالا در حال تدوین بخشنامه‌ای است تا واردات با روش‌های ذکر شده ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کاربران سامانه «فارسِ من» به تازگی با ثبت پویشی با عنوان «جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود»  عنوان کرده‌اند که فروشگاه‌های آنلاین و مزون‌های زیرزمینی در حال فروش کالای قاچاق هستند و هیچ نظارتی بر این موضوع وجود ندارد.

«جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود»به گزارش فارس پیش از این نیز مساله جولان پوشاک قاچاق در سطح عرضه چندین بار توسط اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران مطرح شده بود به طوری که‌ مجید افتخاری، عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، در اظهارات اخیر خود در رابطه با  پوشاک قاچاق در سطح عرضه بیان داشت: پوشاک اولویت پنجم دولت برای مبارزه با قاچاق کالا ‌است و با وجود همه درخواست‌های بخش خصوصی برای مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق، طرح‌های مقابله با پوشاک قاچاق از دستور کار خارج شده است.

مدیرهصادراتوی افزود: قاچاقچیان در شرایطی قرار دارند که می‌دانند هیچ برنامه‌ای برای مبارزه با قاچاق کالا وجود ندارد.

* ستاد مبارزه با قاچاق در مبارزه با کالاهای قاچاق کم‌کاری نکرده است

* ستاد مبارزه با قاچاق در مبارزه با کالاهای قاچاق کم‌کاری نکرده است* ستاد مبارزه با قاچاق در مبارزه با کالاهای قاچاق کم‌کاری نکرده استاما حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز در رابطه با اقدامات ستاد در مبارزه با کالاهای قاچاق  نظر دیگری دارد.

حمیدرضاوی در این رابطه در گفت‌وگو با یک برنامه رادیویی بیان داشت: پوشاک، لوازم یدکی و قطعات اتومبیل، لوازم خانگی، برخی مواد غذایی، تلفن همراه، تبلت، لوازم التحریر و غیره از جمله محصولاتی است که شناسه کالا برای آنها تعیین شده است.

وگوتبلتوی با اشاره به اینکه در پنج ماهه ابتدای سال جاری ارز پرونده‌های قاچاق 496 میلیارد و 331 میلیون و 994 هزا رو 184 تومان بوده است گفت: این امر حاکی از آن است که کم‌کاری در این رابطه صورت نگرفته است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: دستگاه‌های مرتبط می‌توانند با استعلام لازم کالای قاچاق را شناسایی کند و در صورت محرز شدن کالای قاچاق اقدام قانونی مناسب را انجام دهند.

وی افزود: اگرچه برخی اصناف انتظار برخورد بیشتر با کالاهای قاچاق را دارند اما به اندازه کافی همکاری نمی‌کنند و برای پرداخت مالیات کمتر، کد شناسه را دریافت نمی‌کنند و بر روی محصول نهایی نیز درج نمی‌کند.

اگرچه* تدوین بخشنامه ساماندهی واردات پوشاک از روش های کوله‌بری، مسافری و ته‌لنجی

* تدوین بخشنامه ساماندهی واردات پوشاک از روش های کوله‌بری، مسافری و ته‌لنجی* تدوین بخشنامه ساماندهی واردات پوشاک از روش های کوله‌بری، مسافری و ته‌لنجیدر این‌باره، هوشیار فقهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره‌ اقدامات اتاق اصناف ایران در زمینه مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق بیان داشت: مساله مبارزه با پوشاک قاچاق باید از مبدا واردات انجام شود که در این بخش اتاق اصناف وظیفه‌ای بر عهده ندارد.

وگودبیرکل اتاق اصناف ایران با اشاره به واردات پوشاک قاچاق از طریق کوله‌بری، مسافری، ته لنجی، گفت: متاسفانه به علت عدم حجیم بودن پوشاک، بخشی از واردات قاچاق از این طریق انجام می‌شود که اخیرا ستاد مبارزه با قاچاق کالا در صدد تدوین بخشنامه‌ای است تا واردات از روش‌های ذکر شده ساماندهی شود.

وی اظهار داشت: اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف در رابطه با مبارزه با پوشاک قاچاق در سطح عرضه همکاری‌های لازم را با ستاد مبارزه با قاچاق انجام می‌دهد و در گشت‌های مربوطه براساس نیاز قطعا در کنار ضابطان حضور خواهیم داشت و در شناسایی کالاهای قاچاق از غیرقاچاق کمک می‌کنیم.

غیرقاچاقوی با اشاره به اجرایی شدن شناسه پوشاک گفت: این امر در شناسایی پوشاک قاچاق بسیار کمک می‌کند

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 758972