neverland
19 دی 1401 - 16:33

توصیه های مدیر کل مدیریت بحران استانداری با ورود سامانه سرد زمستانی / از سفر غیر ضروری پرهیز کنید

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش شدید دما و افزایش مصرف وسایل گرمایشی و به خصوص گاز طبیعی، شهروندان ضمن رعایت دمای استاندارد محیط از هدر رفت گرما در اماکن عمومی و خصوصی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزای فارس از مشهد، محسن نجات اظهار کرد: با توجه به کاهش شدید دما و افزایش مصرف وسایل گرمایشی و به خصوص گاز طبیعی، شهروندان ضمن رعایت دمای استاندارد محیط از هدر رفت گرما در اماکن عمومی و خصوصی خودداری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: تا پایان هفته با سامانه سرد زمستانی مواجه هستیم و انتظار این است که با تنظیم وسایل گرمایشی، دمای منازل، کارخانه ها، مدارس، مراکز اداری و تجاری در حد استاندارد معادل ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد تعیین شود.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایی، پوشش مناسب درب و پنجره ها تامین شود و همچنین برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب، استفاده از ضد یخ در خودروها و ماشین آلات کشاورزی مورد توجه مردم قرار گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از آمادگی کامل ستادهای شهرستانی این اداره کل خبر داد و گفت: برای مقابله با شرایط بحرانی انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر در شهرستانهای نیمه شرقی و شمالی دوباره شارژ شده است.

نجات افزود: مردم طی هفته جاری از سفر غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت لزوم حین تردد در گردنه های سردسیر و برفگیر حتما از تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ و سوخت اضافه و لباس گرم و مواد غذایی کافی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را برای جلوگیری از خسارت و سرمازدگی محصولات کشاورزی به کار بندند و دمای گلخانه ها، مرغداری و دامداری ها را با استفاده از سیستم های گرمایی جایگزین تنظیم کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان این که کوهنوردان طی روزهای آینده از صعود به ارتفاعات استان خودداری کنند گفت: احتمالا سرمای شدید هوا تا آخر هفته ادامه داشته باشد و دمای هوا در مشهد و بسیاری از شهرها تا ۱۵ درجه زیر صفر برسد البته ممکن است در مناطق سردسیری مانند قوچان دما به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد نیز برسد لذا با افزایش مصرف گاز طبیعی در استان رو به رو خواهیم بود و باید مصرف در این خصوص بهینه شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 965708